Dansite Nedir Ve Önemi

Dansite bir metreküp hacmindeki bir sıvının kilogram cinsinden ağırlını veren bir yoğunluk birimidir. Genellikle sıvılarda kullanılmasının yanında visco yataklarda da visco malzemesinin yoğunluğunu göstermektedir.

Visco yatak ve yastıklarda kalitenin en önemli göstergelerinden de birisi dansitedir. Dansitesi düşük kalan ürünlerde hücreler daha büyük olduğundan dolayı hücre duvarı kırılması daha çok olur ve ürün ömrü kısalır. Bu sebeple visco yataklarımızda yoğun bir malzeme kullanıldığından ürün ömrü de buna oranla oldukça yükselmektedir.

Visko Love yataklarda Dansitenin ürünlerin yumuşaklığına etkisi ise şu şekildedir;

Dansite düşük ise ürün daha yumuşak bir hal alır.
Dansite yüksek ise ürün daha sert bir hal alır.

Dansite sertliğe etki eden tekl unsur olmamakla birlikte Visko Love yataklarda dansite arttıkça sertlik miktarı da arttırılmaktadır.

Kilo problemi yaşayan kişilerde dansitesi daha fazla olan yataklar önerilmektedir. 110kg üzeri kullanıclarımız 80 Dansite bir ürün kullanmaları daha iyi olacağı gibi 90-110 kg aralığındaki bir kullanıcının 70-80 Dansite bir ürün kullanması uygun olacaktır. 90 kg altı kullanıclar ise 70 Dansite bir ürün veya Comfort modelimizdeki gibi ekstra visco katman kullanılmış yatakları gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Diğer bir konu ise sert yatak veya yumuşak yatak seven kişilerin tercihidir. Yumuşak yatak seven kişiler 90 kg ağırlığa kadar Visko Love Comfort, 110 Kg ve fazlasına da visko love high modelimizi kullanabilirler.  Sert yatak seven kişiler ise High+ veya High modelini gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Kendinize uygun dansitede yatak seçimi için bizi arayarak veya mail yollayarak bilgi alabilirsiniz.

60 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Outlast
Visko Love Pad

70 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Silver
Visko Love Bamboo
Visko Love Aqua Jel (Jel Bölgeler 950 Dansitedir.)
Visko Love Standart
Visko Love Baby
Visko Love Comfort

2cm Ekstra Katman Kullanılmış 70 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Silver
Visko Love Comfort
Visko Love Fashion

80 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love High

100+ Dansite Ürünlerimiz

Visko Love 101
Visko Love 130D

Etiketler:, , , , , , , , ,


“Dansite Nedir Ve Önemi” için 34 soru-cevap

Ürün hakkında aklınıza takılan soruları veya yaşadığınız sorunlar ile diğer kullanıcılarımızı bilgilendirmek için görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

 1. AYHAN dedi ki:

  ben 75 kg eşim 55 kg bize en uygun kaç dansite visko yatak önerirsiniz.birde her sabah bel ağrısıyla kalkıyorum daha sonra ağrılarım geçiyor.problem yataktamıdır.onuda zamanında tam ortopedik olarak almıştım.bilgi verir seniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

 2. admin dedi ki:

  Eğer boyunuz 180-160 arasında ise her türlü modeli kullanabilirsiniz. Terleme, yumuşaklık gibi özelliklere göre seçim yapabilirsiniz. Yatağınızın eskimesinden veya size uygun olmamasından / uygunluğunu kaybetmesinden dolayı ağrılarınız oluşabilir…

 3. IŞIL dedi ki:

  slm visco love high model yatağına acil ihtiyacı olanlardanım (sağlık problemlerim oldukça fazla)bende sağlıklı bir uyku isterdim ama fiyatı çok pahallı ..cebimizin dostu olmak istemezmisiniz:)))

 4. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Elimizden geldiğince olmaktayız. Taksitlendirme avantajlarımızı ve nakit indirimlerimizi incelemenizi öneririm.

 5. şahsine dedi ki:

  Benim boyum 155 kilom 88 ve ben fibromiyalji hastasıyım bana en uygun dansite kaçtır ve sizde hangi yatak bana sunacağınız dansite oranına sahip.Teşekkürler

 6. murat gemici dedi ki:

  ben 75 eşim 65 kg bize uygun olan visco yatağın açık olarak modelini yazarmısınız.Saygılar..

 7. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  70 dansite modeller sizin için uygundur. Konforunuzu biraz daha arttırmak isterseniz eğer size Silver modelini de tavsiye edebilirim.

  İyi günler diler farklı bir sorunuz olursa daima cevaplamaktan memnuniyet duyacağımız belirtmek isteriz.

 8. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Uygun dansite olarak 80 Dansiteyi yani High modelimizi önerebilirim.

  İyi günler dilerim.

 9. füsun özcan dedi ki:

  Merhaba, oğlum 1,83 boyunda ve 60 kg. Yumuşak rahat bir visco dansite ne olabilir . sert yataklarda vücudun ağırlığı olmadığından uyuyamıyor.
  Teşekkür ederiz

 10. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Oğlunuz için Silver modeli uygun olacaktır. GErekli softluğu sağlayabilecektir.

 11. MURAT dedi ki:

  Sayın Danışman,

  Benim boyum 1,80, kilom 99, eşimin ise boyu 1,70, kilosu 60. Bize ne önerirsiniz?

  Teşekkürler.

 12. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Sizin için 70 Dansite modellerimizi rahatlıkla önerebilirim. Eşiniz biraz sert yataklardan hoşlanıyorsa 80 dansite High modelimiz de ideal olacaktır.

 13. hasan dedi ki:

  174 boyunda 83 kg 55 yaşındayım.
  sabahları bel ağrısıyla uyanıorum. bana uygun visko yatağı dansitesini belirterek önerebilirmisiniz.

 14. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Sizin için Bamboo modelini önerebilirim. Gerekli sertliği kilonuza oranla sağlayacaktır fakat sertlik derecesi hem ağrılarını giderecek kadar sert hem de konforunuzdan çalmayacak kadar yumuşak olacaktır. Farklı sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

 15. ergül dedi ki:

  merhaba benim boyun fıtığım var eşimde kilolu ve geceleri rahat yatmamız açısından visco yatak almaya karar verdik fakat kilo farkından dolayı hangü ürünü alacağımızı bilemiyoruz yardımcı olursanız seviniriz.

 16. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Eğer kilo seviyesi çok çok aşırı değilse High modelini önerebilirim. Boyun fıtığınız için ise yastık olarak V2005-L modelini tercih edebilirsiniz. Eğer eşinizin kilosu 120kg ve üzeri ise 101Dansite modelimizi düşünebilirsiniz.

 17. Taylan dedi ki:

  Boyum 1.90 ve 88 kiloyum.Uzun süredir yatağımdan rahatsızım ve değiştirmeye karar verdim.En uygun yoğunluk nedir benim için ?

 18. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Eğer fiziksel bir probleminiz yoksa 70 Dansite ürünler ideal gelecektir.

 19. Musa dedi ki:

  ben 85 kg eşim 60 kg. ayrıca bel fıtığı rahatsızlığım var. en uygun model ve yoğunluğu öğrenebilir miyiz.

 20. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Sizin için minmum 70 dansite gerekmektedir. Alternatif olarak ileri derece bir fıtık probleminiz varsa ya da sert yataklardan hoşlanıyorsanız 80 Dansite de tercih edebilirsiniz.

 21. yalçın oğuz dedi ki:

  boy 1.68, ağırlık 78, yaş 78 herhangi bir sorunum yok çoğunlukla sağ veya sola doğru yan yatarım. Geceleri en az yatakta 2 saat kitap okurum. Bana uygun hangi modeli önerir siniz?

 22. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Air modelini size direkt olarak önerebilirim. 70 dansite olması ve özellikle otururken uygulayacağınız baskının yüksekliğini de düşünerek kılıfsal özelliklerinin artısıyla bunların dez avantajlarını ve kalça uyuşmalarını ortadan kaldıracaktır. Özellikle bu üründeki geri dönüşler bu konuda oldukça güzeldir.

 23. süleyman koçak dedi ki:

  eşim 55 kg, ben 90 ve eşimin bel fıtığı rahatsızlığı var hangi yatağıve yoğunluğu tercih etmemiz gerekir

 24. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Minimum 70 maksimum 80 dansite modeller sizin için ideal olacaktır.

 25. derya dedi ki:

  Ben1.55 boyunda 60 kiloyum, eşim 1.86 65 kilo. Terleme problemi yasamak istemiyoruz.dinlenmiş olarak ağrısız uyanmak istiyoruz.hafif ağrılarım oluyor.neyi tavsiye edersiniz.modelini söylerseniz sevinirim

 26. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Sizin için terlemeyi ve kilo dengelerinizi göze aldığımızda Le-Mans modeli en ideal model olacaktır.

 27. Murat dedi ki:

  Benim boyum 1.93 kilom 130, eşimin boyu 1.75 kilosu 85, bize hangi yatağı önerirsiniz.

 28. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Sizin için Visco yataklardan çok Lateks yataklar daha ideal olacaktır. Sebebi ise lateks yatakların daha esnek ve daha iyi bir dayanıma sahip olmasıdır. Böylece eşiniz ile sizin aranızdaki kilo farklılıklarından dolayı her ikinize de uygun yatak modeli bulamama sorununu da gidermiş olacaksınız.

  Lateks yataklardan Artilat Megal 9 LAteks Yatak modelini önerebilirim.

 29. Cemalettin dedi ki:

  Visco yatak dansitesi nasıl anlaşılır. Yatağın dansitesi ile satıcının söylediği dansitenin aynı veya farklı olduğu nasıl anlaşılır? Teşekkürler.

 30. Sonay dedi ki:

  Merhaba,

  Babam 1.70 boyunda, takriben 110-120kg ağırlığında.. Kendisinde bel fıtığı olması sebebiyle daha evvel satıcının önerisi ile çok sert bir yatak aldık. Fakat zamanla babam daha çok rahatsız olmaya başladı. Geceleri uyuyamıyor ve acı çekiyor. Söylediği şey; yatağın yaylarını geçtim ped’in de ki düğmeleri hissediyorum canımı yakıyor demesi, aklıma visco yataklarını getirdi. 2 Sene önce grupanyada görmüştüm rulo şeklinde geliyor 1-2 gün içerisinde gerçek formuna kavuşması beni çok etkilemişti. Babama bahsettim ve araştırmamı söyledi. Tesadüf burayı gördüm. Ve araştırmalarım neticesinde çok fazla çeşit olmasından dolayı da açıkçası kafam karıştı ve bu nedenle engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum. Sizce babama hangi modeli ve kaç dansite almam gerektiği konusunda önerinizi rica ederim.

  Teşekkürler

 31. Abdullah dedi ki:

  Merhaba boyum 192 kilom 120 bel fıtığı ve boyun fitigi var çok fazla ağrı çekiyorum ayrıca terleme problemi yaşamak istemiyorum bana kaç densite önerirsiniz ve hangi modeli Teşekkürler. ..

 32. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  MErhabalar;

  Sizin özelliklerinizde lateks yatak modellerimiz daha önemlidir. Kilonuz doalyısıyla terlemeye karşı hassassınızdır. Bu sebeple aşırı gömülmeye bağlı terleme problemi yaşamnız olasıdır. MEgal-9 modeli ideal olacaktır.

 33. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Ne yazık ki kullanıcının kolaylıkla anlayacağı bir unsur değildir. Ancak hacim hesabıyla ölçebilirsiniz. Fakat sünger ile desteklendiğindne dolayı o da zor olacaktır.

 34. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Yükske kilolarda sert yataktan ziyade özel bir yatak gerekmektedir. Hem bedeni yormayacak hem de düz tutacak bir model gerekir. Babanızın kilosundaki kişilerde o yataklar da çözüm olamaycaktır. Performans ivmeleri de fiyatıyla orantılıdır. Ya 100Dansite üzeri ürün almanız gerkir ya da lateks yatak.

Yorum yapın

Sipariş ve birebir görüşmeler için İletişim sayfamızı kullanılabilirsiniz.