Visco Nedir

Visco geçmiş yıllarda  tarafından astronotların omurgasına binen yükü azaltmak amacıyla üretilen bir teknolojidir ve günümüzde ise endüstriyel kullanıma sunulmuştur.

Visco yataklar soft sünger ve özel visco süngerden oluşur. Yatarken vücudun şeklini alan yataktaki visco bölüm 7-9cm kadar olmakla birlikte daha azı işlevsel olmamakta, fazlası ise sizin yatağa gömülmenize sebep olmaktadır. Tamamen ortopedik ve yaysızdır, su ile temas sonucu minimum zarar görecek şekilde geliştirilmiştir.

Bu ürünü kullanan insanlar mevcut omurga, eklem problemlerinde azalma olduğunu belirtmişlerdir. Ayrıca Visco Yatak’lar ileride oluşması muhtemel sorunları da önlerler. Tamamıyla açık hücre olması sayesinde terleme problemlerinin önüne geçerek terlemeyi önlemez. Ortam sıcaklığına göre duyarlı Visco yataklar sıcaklığa göre ekstra şekiller alırlar. Modellerine göre anti-statik özellikleri sayesinde vücudda bulunan statik elektrikleri alır ve güne daha huzurlu başlamanızı sağlar.

Actigard. Hycare gibi bir çok özellikli kılıfları sayesinde mantar oluşumu gibi durumlara karşı anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve tamamen hijyeniktir.

Dansite Nedir?

Visco yataklar hakkındaki en büyük değerlerden ve bilinmesi gerekenlerden birisi de dansitedir. Dansite yoğunluk anlamına gelen yabancı kökenli bir kelimedir. Sayısı arttıkça yoğunluk  da artmaktadır. Dansite hakkında ektra bilgi almak için buraya bakabilirsiniz.