Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

yatak secimi Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerYatak seçimi kuşkusuz bir çok kişinin yapmakta zorlandığı konudur. Bu seçimi yaparken bir çok etken mevcuttur. Ürün konseptimizde onlarca çeşit visco yatak bulunmaktadır ve bunlardan bir veya birkaçı sizin için uygun olmaktadır. Ürün çeşitliliğinin fazlalığı sayesinde sizlere daha uygun ürünler sunabilmemiz kolaylaşmaktadır. Binlerce yatak satışı ve satış sonrası takibini gerçekleştiren Visco Yatak Merkezi ürün danışmanları size en uygun visco yatakları belirlemek için bir çok etkeni ve müşterilerden almış olduğu geri bildirimleri sentezleyerek ürün tavsiyesinde bulunmaktadır.

Visco Nedir?

Öncelikle Visco Nedir? sorusunun cevabını bulmamız, size en uygun visco yatak seçerken bize çok yardımcı olacaktır. Visco ısıya ve ağırlığa duyarlı olarak şekil alan, bu etkilerden uzaklaştırıldığında ise eski formuna kavuşan bir maddedir. Normal süngerdeki düzensiz hücre dizilimleri Nasa’nın astronotların bedenine uygulanan yüksek basıncı en aza indirgeme ihtiyacından dolayı milyon dolarlık araştırma bütçeleriyle düzenli hale getirilmiştir. Bunun sonucunda da visco dediğimiz madde çıkmıştır. Normal süngerden farklılıkları ise katkı maddeleri daha farklı ve yoğunluğu süngere oranla kat kat fazladır. Bu da dayanımız yaklaşık on kata kadar çıkartmaktadır.

Yatak Seçiminde Dansitenin Önemi

Visco yatakların en büyük karakteristik özellikleri dansite denilen yoğunluk ile ölçülür. Dansite kilogram/metreküp orantısıdır. 80 dansite bir ürünün açıklaması bir metreküp visco malzemesinin 80kg’a denk geldiğini gösterir. Dansite yükseldikçe yoğunluk artacağı için sertlik derecesi de yükselecektir fakat sertliğe etki eden en önemli etken dansite olsa da tek başına dansite ile sertlik ölçmek mümkün olmamaktadır.
Sertliğe etki eden sıcaklık ve kumaş özellikleri vardır. Ayrıca yatağın size göre sertliğini belirlemek için kilo ve boy orantısı vardır. Bunların içerisinde en çok etkili olan kilo ve boy orantısıdır. Bir yatağı alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken standart budur. Yüksek kilolu bir kişiye 80 dansite bir ürün yumuşak gelirken alçak kilolu bir ürüne yüksek dansiteli bir ürün yumuşak gelecektir. Bu sebeple ideal sertliği bulmak için gerekli verilerden bir tanesi Boy-Kilo orantısıdır.

Boyunuza – Kilonuza Göre En Uygun Yatak Nasıl Seçilir

boy kilo Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerBoy-Kilo orantısının önemi yatağa uygulanacak olan basınç ve bu yatağın o basınca dayanımıdır. Tamamen basınç/alan ilişkisinden oluşmaktadır. 150 boy 80 kilo bir bedenin yatağa uyguladığı basınç ile 180 boy ve 80 kilo bedenin yatağa uyguladığı basınç arasında farklılıklar vardır. Bir genelleme yapmak gerekirse oda sıcaklığında kullanılan standart 70 dansite bir yatak kilonuzun boyunuzun son iki hanesinin 20kg aşağısını ve 20kg yukarısını rahatlıkla kaldırabilmektedir. 80 dansite bir ürün ise kilonuzdan 35-40kg yukarısını ve 10kg aşağısını rahatlıkla kaldırabilmektedir. 60 dansite bir ürün boyunun son iki hanesi ile kilosunun çok yakın olan veya kilosunun daha aşağısında olan kişilere tavsiye edilmektedir.

Yatak Seçimi Diğer Etkenler

Bu sertlik dereceleri kullanılan ortam sıcaklığı ile orantılı olduğundan dolayı oda sıcaklığı sürekli yüksek olan bölgelerde 70 dansite ürün yumuşayacağı için yukarıda bahsetmiş olduğumuz kilo-boy oranları değişecektir.

Bir diğer etken olan kumaş cinsi de bu konuda önem arz etmektedir. Örnek verecek olursak eğer;

Visco&Air 70 dansite bir ürün olmasına rağmen kumaşının özellikleri sayesinde yukarıdaki sıkalaya göre daha ağır bedenleer taşıyabilir. Outlast modeli ise daha ince bir kumaş yapısına sahip olduğundan dolayı 60 dansite bir ürüne nazaran yukarıdaki maksimum kilo oranları değişebilir.

Ve bir diğer etken ise bel fıtığı, omurga rahatsızlıkları gibi fiziki problemleriniz mevcutsa bu da seçmeniz gereken sertlik oranlarını değiştirecektir. Ayrıca mevcut alışkanlıklarınız da bu konuda belirleyici etken oluşturmaktadır. Sürekli olarak çok yumuşak yerlerde yatan birisine 70 dansite dahi kilosuna göre bazen çok sert gelebilecekken, sürekli sert zeminlerde uyuyan kişilere 70 dansite dahi kilosuna göre çok sert gelebilir.

Bir kullanıcının bunları bir araya getirerek yatak seçmesi çok zor bir etkendir. Bu sebeple her müşterimize ayrıca bir danışmak hizmeti sunmaktayız. Size en uygun yatağı seçmeniz geniş ürün yelpazemizle yardımcı olmaktayız ve en önemlisi yılların getirdiği tecrübemiz sayesinde sizin için en uygun yatağı %90 oranında başarı ile seçebilmekteyiz.

Yataklarımız ve Dansite Değerleri

60 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Natural
Visko Love Outlast
Visko Love Pad
Visko Love Thermic

70 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Bamboo
Visko Love Aqua Jel (Jel Bölgeler 950 Dansitedir.)
Visko Love Standart
Visko Love Baby

2cm Ekstra Katman Kullanılmış 70 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Tencel Carbon
Visko Love Silver
Visko Love Comfort
Visko Love Fashion

80 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love High
Visko Love High+

101 Dansite Ürünlerimiz

 Visko Love 101

130 dansite Ürünlerimiz

Visko Love 130D

Latex Yatak Modellerimiz

Latex & Coolmax
Monza
Le-Mans

Günün her saati bizi arayabilir ya da yorum alanında sorunuzu sorabilirsiniz. Yatak seçimi yapmak için tecrübemizden ve bilgi birikimimizden hiç çekinmeden faydalanabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , ,


“Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler” için 187 soru-cevap

Ürün hakkında aklınıza takılan soruları veya yaşadığınız sorunlar ile diğer kullanıcılarımızı bilgilendirmek için görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

 1. Asya odabaş diyor ki:

  Merhaba kızım 2 yaşına girdi biz 90-190 bir yatak almayı düşünüyoruz doktorumuz visko yaysız yatak olur dedi kızım çok terliyor ve alerjik dansite konusunu ise hiç bilmiyorum toz alerjisi gibi bir dünya alerjisi var ne önerirsiniz?

 2. gizem diyor ki:

  Merhabalar,
  Boyum 156 – kilom 54 eşimde 168 kilosu 62 ..EŞimin genel olarak problemi dizlerindeki ağrı, bendeyse sabahları çok yorgun ve sırt ağrısıyla uyanma var. Yatak önerisinde bulunabilir misiniz?

 3. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar;

  Bahsettiğiniz durumlara göre eğer terlemesi de çoksa visco yataktan ziyade latex yatak modelleri daha uygun olacaktır. Terleme ve havalanma konusunda daha verimli bir performansa sahiptirler.

 4. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Gizem Hanım;

  Sizin için dorğu yatak 70 dansite ya da latex olacaktır. 70 dansite modellerden Air ya da Airhole modelini tavsiye edebilirim. LAtex yataklardan da Latex & Coolmax ya da Le-Mans modeli ideal modeller olacaktır.

 5. kadir diyor ki:

  boy 178 kilo 84 eşim 160 50kg sabahları yorgun uyanıyorum. dinlenmiş hissetmiyorum. hangi tip yatak önerirsiniz

 6. MEHMET diyor ki:

  boyum 174 kilom 80 eşimde boyu 170 kilo 85.eşim genellikle bel ve boyun ağrısı şikayetleri çok sık yapar.sabahları çok yorgun kalkmaktayım.nasıl bir yatak bize önerirsiniz.

 7. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  MErhabalar;

  Genel olarak size tavsiyemiz 80 dansite ürünler olacaktır. High ya da High+ modelini önerebilirim.

 8. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  MErhabalar;

  Latex ya da visco olarak önerebilirim. LAtex modellerden Le-Mans modeli ideal olabilecektir. Visco modellerden de 70 Dansite Air modelini tavsiye edebilirim.

 9. emrah diyor ki:

  Bel fıtığım ve omurga eğriliğim var. 62 kilo ve 1,75 boyundayım nasıl bir yatak önerirsiniz?

 10. mustafa avcil diyor ki:

  Boyum165 kilom 90 eşim 157 kilo 70 bulunduğumuz yerin sıcaklığı 6-7ay 35 derecenin altında değil visco yatak almayı düşünüyorum. Ne onerirsiniz?

 11. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar;

  80 dansite modeller sizin için en ideal çözümler olacaktır.

 12. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  MErhabalar;

  Bu kadar yüksek sıcaklıkta visco yerine latex daha ideal olacaktır. Kilonuzun da yüksek olduğunu düşünürsek size visco o sıcaklıklarda visco fazla esneyerek yumuşayacağından farklı sorunlar da yaşamanız muhtemel olacaktır.

 13. Sule diyor ki:

  Merhabalar, oğlum 10 yasında 100-200 bir yatak almayı düşünüyoruz. Ne önerirsiniz? Teşekkürler…

 14. Bülent diyor ki:

  Merhaba;
  12 yaşında yaklaşık 38 kilo oğlum için nasıl bir yatak almalıyım.

  NOT: Oğlum yatarken çok terliyor birde yatakta sürekli sağa sola dönüyor.
  Teşekkürler

 15. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar;

  Eğer terleme problemleri mevcutsa en ideal çözüm latex yataklar olmaktadır. Yapısı sayesinde yatak kendini çok iyi bir şekilde soğutmaktadır ve bu da gece boyu bedende yükselen ısının sirküle edilerek beden ısısının düşmesini sağlamaktadır.

 16. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Şule Hanım;

  10 yaşındaki çocuğunuz için size airhole modelini tavsiye edebilirim. Fiyat ve performans açısından şu anda çocuğunuz için en ideal ürün olacaktır.

 17. yeşim ertaş diyor ki:

  İyi gunler ben bel fıtığı ameliyatı oldum boyum 154 kilom 63 eşim boyu 178 kilo 110 bize uygun olan yatak hangisi cevabınız için şimdiden teşekkürler

 18. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar;

  Kilo farklılıkları ve yüksek kilo sebebiyle latex yatakları size tavsiye edebilirim.

 19. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar;

  Bahsettiğiniz durum ve kilo farklılıkları sebebiyle Latex yataklar daha ideal tepki vereceklerdir. Ayrıca Yüksek kilodan dolayı oluşan terleme gibi problemlerde de latex yataklar en ideal tepkiyi sunmaktadır.

 20. ahmet diyor ki:

  Merhabalar.ben 1.86 boy ve 74 kiloyum.eşim 1.78 boy 65 kilo. İkimizde devamlı sırt ve bel ağrısı ve yorgunlukla uyaniyoruz.yatak almayı düşünüyoruz nasıl bir yatak onerirsiniz

 21. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar;

  Kilo dengeleriniz oldukça birbirine yakın ayrıca dengeli bir boy-kilo oranınız var ve bu da alternatiflerinizi oldukça arttırmakta.

  Sizin için 70 dansite modelleri önerebilirim. Özellikle Air modeli bu konuda oldukça ideal bir model olacaktır. Terleme gibi problemlerinin önüne geçmesinin yanında kılıfı ve yapısı gereği konforu da standart bir visco yatağa nazaran oldukça arttırmakta.

  Farklı sorularınız olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

 22. Müzeyyen diyor ki:

  Öncelikle, hizmetinizden dolayı teşekkür ediyorum.
  Acil bir yatağa ihtiyacım var ancak, bel ve boyun fıtığı sorunum var, boyum, 155, kilom, 67, sizce hangi yataklardan almalıyım. Şimdiden teşekkürler. İYİ BAYRAMLAR.

 23. gürkan günal diyor ki:

  Merhabalar…Yeni doğan bebek için visko yatak almak uygunmudur çevremize sorduğumuzda kimisi visko yatak almış kimisi pamuklu yatak almışlar biz nasıl bir tercih yapmalıyız bilemiyoruz visko yatak alırsak nasıl bir yatak olmalı bu konuda bilgi verirmisiniz

 24. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Müzeyyen Hanım;

  Öncelikle iyi bayramlar dilemek istiyorum.

  Boy ve kilo özelikleriniz bakımından size Airhole modeli’ni yani 70 dansite ürünleri tavsiye edebilirim. Latex ürünlerden de Le-Mans modeli ideal olacaktır.

 25. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Gürkan Bey;

  Yeni doğan bebek için visco yatağın artısı ya da eksisi olduğunu pek fazla söyleyemeyiz. Beden hatları ve kilo dengsi oluşmadığı için bir avantaj görmeyecektir. Sıradan bir yatakla aynı performansı alacaktır. Hijyenik ve doğal bir ürün olması daha ideal olacaktır. Fakat 3-4 yaşından sonra visco yataklardan performans alacaktır.

 26. seda diyor ki:

  Merhaba, belimde disk kayması mevcut. (Boyum 1,78 kilom 57). Günlük yaşantımı etkilemiyor ama yattığımda sorun yaşıyorum. Ayrıca son zamanlarda bel ağrısından çok sırt ağrısıyla uyanıyorum. Çok fazla uyuyan bir insan olmamama rağmen ne kadar erken kalksam da bu sırt ağrısıyla kalkıyorum. Yorgunluk ve stresi alan, bel ve sırt ağrısı çekenler için önerebileceğiniz yatak nasıl olmalıdır? Teşekkürler

 27. Fahri diyor ki:

  Boyum 170 cm kilom 78 kg bel fıtığı sorunum var. Sabahları belim tutulmuş olarak kalkıyorum. Eşim 163 cm 53 kg. Nasıl bir yatak kullanmalıyım?

 28. arzu diyor ki:

  eşim 135 kilo ve 1.70 boyunda.
  Ben de 85 kilo 1.70 boyumdayım. 3 yıldır Visko yatak kullanıyoruz fakat eşim terlediği için yatamıyor. Benim de bel,sırt ve boyun ağrılarım arttı. bize ne önerirsiniz?

 29. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Arzu Hanım;

  Aşırı kilo yatağa fazla gömülmeye sebep olmaktadır. Bu sebeple bedenin havalanması zedelenmekte ve sıkışan visco yataktaki hücrelerin hava geçirgenliği düşmektedir. Bu da yatağın ısıyı sirküle etmesini engellemektedir. Bunun önüne geçmek için sert bir visco yatak almanız gerekmektedir. fakat sizin kilonuz düşük olduğu için sert bir yatak size uygun olmayacaktır. Bu sebeple oluşan komplikasyonları engellemek için terlemeye karşı etkili modeller kullanılması gerekmektedir. Bu ürün de Latex olacaktır. Bu modeller de sert ve yumuşak olarak değişmektedir. sizin kilonuza ideal olacak olan model Monza modelidir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

 30. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Seda Hanım;

  Size bu konuda Latex yatakları önerebilirim. Le-Mans modeli ideal bir ürün olabilir. Gerekli direnci ve fazlası olarak konforu da sunacaktır.

 31. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Fahri Bey;

  Genel standartlarınıza ve ihtiyaçlarınıza bakıldığında yoğun bir visco yatak kullanmanız gerekiyor. Özellikle bel rahatsızlığınızdan dolayı size High+ modelini tavsiye edebilirim.

 32. Şeyma diyor ki:

  Merhaba. Eşim 1,70 boyunda 65 kilo ve belinde düzleşme var bel ağrısı var nasıl yatak önerirsiniz. Özellikleri nasıl olmalı

 33. şeyda diyor ki:

  omurga disklerimde sorun var,eşiminde terleme problemi var.Boyum 1.72 kilom 75 .Kullandığım yatakta sırt ağrılarım oluyor. nasıl bir yatak önerirsiniz. Teşekkürler

 34. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Şeyda Hanım;

  80 dansite modeller sizin için ideal tepkiyi verecektir. Bu modeller içerisinde High+ modelini önerebilirim. Alternatif olarak Lateks yataklardan Monza modelini düşünebilirsiniz.

 35. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar Şeyma Yılmaz Hanım;

  Eşiniz için 80 dansite modellerden High+ ya da Lateks yataklardan Monza modelini tavsiye edebilirim.

 36. Nehir diyor ki:

  Merhaba,

  Eşim 184 cm 80 kilo, ben 172 cm 60 kiloyum. Yatak olarak yaylı/yaysız, visco/lateks ne önerirsiniz?
  Teşekkürler.

 37. Visco Yatak Danışmanı diyor ki:

  Merhabalar;

  Sizin için ideal olanlar 70 dansite visco modelleridir. Latex modellerden de Le-Mans modelini düşünebilirsiniz. 70 dansite modellerden şu anda kampanyalı modelimiz olan airhole ideal olacaktır.

Yorum yapın

Sipariş ve birebir görüşmeler için İletişim sayfamızı kullanılabilirsiniz.