Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak Seçiminde yapılması GerekenlerYatak seçimi kuşkusuz bir çok kişinin yapmakta zorlandığı konudur. Bu seçimi yaparken bir çok etken mevcuttur. Bu makalemizde yatak seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlara değineceğiz.

Ürün konseptimizde onlarca çeşit visco yatak bulunmaktadır ve bunlardan bir veya birkaçı sizin için uygun olmaktadır. Ürün çeşitliliğinin fazlalığı sayesinde sizlere daha uygun ürünler sunabilmemiz kolaylaşmaktadır. Binlerce yatak satışı ve satış sonrası takibini gerçekleştiren Visco Yatak Merkezi ürün danışmanları size en uygun visco yatakları belirlemek için bir çok etkeni ve müşterilerden almış olduğu geri bildirimleri sentezleyerek ürün tavsiyesinde bulunmaktadır.

Visco Nedir?

Öncelikle Visco Nedir? sorusunun cevabını bulmamız, size en uygun visco yatak seçerken bize çok yardımcı olacaktır. Visco ısıya ve ağırlığa duyarlı olarak şekil alan, bu etkilerden uzaklaştırıldığında ise eski formuna kavuşan bir maddedir. Normal süngerdeki düzensiz hücre dizilimleri Nasa’nın astronotların bedenine uygulanan yüksek basıncı en aza indirgeme ihtiyacından dolayı milyon dolarlık araştırma bütçeleriyle düzenli hale getirilmiştir. Bunun sonucunda da visco dediğimiz madde çıkmıştır. Normal süngerden farklılıkları ise katkı maddeleri daha farklı ve yoğunluğu süngere oranla kat kat fazladır. Bu da dayanımız yaklaşık on kata kadar çıkartmaktadır.

Yatak Seçiminde Dansitenin Önemi

Visco yatakların en büyük karakteristik özellikleri dansite denilen yoğunluk ile ölçülür. Dansite kilogram/metreküp orantısıdır. 80 dansite bir ürünün açıklaması bir metreküp visco malzemesinin 80kg’a denk geldiğini gösterir. Dansite yükseldikçe yoğunluk artacağı için sertlik derecesi de yükselecektir fakat sertliğe etki eden en önemli etken dansite olsa da tek başına dansite ile sertlik ölçmek mümkün olmamaktadır.
Sertliğe etki eden sıcaklık ve kumaş özellikleri vardır. Ayrıca yatağın size göre sertliğini belirlemek için kilo ve boy orantısı vardır. Bunların içerisinde en çok etkili olan kilo ve boy orantısıdır. Bir yatağı alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken standart budur. Yüksek kilolu bir kişiye 80 dansite bir ürün yumuşak gelirken alçak kilolu bir ürüne yüksek dansiteli bir ürün yumuşak gelecektir. Bu sebeple ideal sertliği bulmak için gerekli verilerden bir tanesi Boy-Kilo orantısıdır.

Boyunuza – Kilonuza Göre En Uygun Yatak Nasıl Seçilir

Yatak Seçiminde Boy ve Kilo'ya göre SeçimlerBoy-Kilo orantısının önemi yatağa uygulanacak olan basınç ve bu yatağın o basınca dayanımıdır. Tamamen basınç/alan ilişkisinden oluşmaktadır. 150 boy 80 kilo bir bedenin yatağa uyguladığı basınç ile 180 boy ve 80 kilo bedenin yatağa uyguladığı basınç arasında farklılıklar vardır. Bir genelleme yapmak gerekirse oda sıcaklığında kullanılan standart 70 dansite bir yatak kilonuzun boyunuzun son iki hanesinin 20kg aşağısını ve 20kg yukarısını rahatlıkla kaldırabilmektedir. 80 dansite bir ürün ise kilonuzdan 35-40kg yukarısını ve 10kg aşağısını rahatlıkla kaldırabilmektedir. 60 dansite bir ürün boyunun son iki hanesi ile kilosunun çok yakın olan veya kilosunun daha aşağısında olan kişilere tavsiye edilmektedir.

Yatak Seçimi Diğer Etkenler

Bu sertlik dereceleri kullanılan ortam sıcaklığı ile orantılı olduğundan dolayı oda sıcaklığı sürekli yüksek olan bölgelerde 70 dansite ürün yumuşayacağı için yukarıda bahsetmiş olduğumuz kilo-boy oranları değişecektir.

Bir diğer etken olan kumaş cinsi de bu konuda önem arz etmektedir. Örnek verecek olursak eğer;

Visco&Air 70 dansite bir ürün olmasına rağmen kumaşının özellikleri sayesinde yukarıdaki sıkalaya göre daha ağır bedenleer taşıyabilir.

Ve bir diğer etken ise bel fıtığı, omurga rahatsızlıkları gibi fiziki problemleriniz mevcutsa bu da seçmeniz gereken sertlik oranlarını değiştirecektir. Ayrıca mevcut alışkanlıklarınız da bu konuda belirleyici etken oluşturmaktadır. Sürekli olarak çok yumuşak yerlerde yatan birisine 70 dansite dahi kilosuna göre bazen çok sert gelebilecekken, sürekli sert zeminlerde uyuyan kişilere 70 dansite dahi kilosuna göre çok sert gelebilir.

Bir kullanıcının bunları bir araya getirerek yatak seçmesi çok zor bir etkendir. Bu sebeple her müşterimize ayrıca bir danışmak hizmeti sunmaktayız. Size en uygun yatağı seçmeniz geniş ürün yelpazemizle yardımcı olmaktayız ve en önemlisi yılların getirdiği tecrübemiz sayesinde sizin için en uygun yatağı %90 oranında başarı ile seçebilmekteyiz.

Yataklarımız ve Dansite Değerleri

60 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Natural
Visko Love Outlast
Visko Love Pad
Visko Love Thermic

70 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Bamboo
Visko Love Aqua Jel (Jel Bölgeler 950 Dansitedir.)
Visko Love Standart
Visko Love Baby

2cm Ekstra Katman Kullanılmış 70 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love Tencel Carbon
Visko Love Silver
Visko Love Comfort
Visko Love Fashion

80 Dansite Ürünlerimiz

Visko Love High
Visko Love High+

101 Dansite Ürünlerimiz

 Visko Love 101

130 dansite Ürünlerimiz

Visko Love 130D

Latex Yatak Modellerimiz

Latex & Coolmax
Monza
Le-Mans

Günün her saati bizi arayabilir ya da yorum alanında sorunuzu sorabilirsiniz. Yatak seçimi yapmak için tecrübemizden ve bilgi birikimimizden hiç çekinmeden faydalanabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , ,


“Yatak Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler” için 207 soru-cevap

Ürün hakkında aklınıza takılan soruları veya yaşadığınız sorunlar ile diğer kullanıcılarımızı bilgilendirmek için görüş ve önerilerinizi yazabilirsiniz.

 1. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Kilonuz doalyısıyla eğer düşük yoğunlukta bir ürün kullandıysanız çökme bozulma gibi problemelr oluşabilir.

  101D modelini kullanmalısınız minimum olarak. Eğer sert yatak seviyorsanız 130D kullanmanız gerekmektedir.

 2. ilker duran dedi ki:

  merhaba, 5 yaşında 22kg ağırlığında bir oğlum ve henüz 1 yaşında bir kızım var. onlar için uzun bir süre kullanabilecekleri( en azından 10-12 yaşlarına kadar) birer yatak almak istiyorum. nasıl bir ürün tavsiye edersiniz?teşekkürler

 3. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Bu durumda LAtex yataklar daha ideal olabilirler. http://www.artilat-tr.com adresinden ürünleri inceleyebilirsiniz.

 4. ozlem dedi ki:

  Merhaba,

  Boy:106 kilo 17,5 olan çocuk için 90*190 ölçüsünde yatak öneriniz ne olur?

 5. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar Baby modelimizi bu konuda düşünebilirsiniz.

 6. Mumtaz dedi ki:

  Ben 197 boy 115 kiloyum esim 160 boy 52 kilo terleme puroblemim var esim yumusak bir yatak istiyor onerebileceginiz bir urun varmı zor ama

 7. Visco Yatak Danışmanı dedi ki:

  Merhabalar;

  Bu durumda size direkt olarak LAtex yatak önerebilirim. Artilat MEgal-18 gayet ideal olacaktır.

Yorum yapın

Sipariş ve birebir görüşmeler için İletişim sayfamızı kullanılabilirsiniz.