Visco Yataklar Hakkında Sık Sorulanlar

Soru 1: Visco Yatak Nedir?

Visco geçmiş yıllarda tarafından astronotların omurgasına binen yükü azaltmak amacıyla üretilen bir teknolojidir ve günümüzde ise endüstriyel kullanıma sunulmuştur.

Visco yataklar soft sünger ve özel visco süngerden oluşur. Yatarken vücudun şeklini alan yataktaki visco bölüm 7-9cm kadar olmakla birlikte daha azı işlevsel olmamakta, fazlası ise sizin yatağa gömülmenize sebep olmaktadır. Tamamen ortopedik ve yaysızdır, su ile temas sonucu zarar görmez ve çökme, eğilme, büzülme gibi bir problem çıkartmaz. Visko Love firması bu ürünlere yastıklarda 3 yıl, Natural 60 modelinde 5 yıl diğer modellerde ise 10 yıl garanti vermektedir.

Bu ürünü kullanan insanlar mevcut omurga, eklem problemlerinde azalma olduğunu belirtmişlerdir. Ayrıca Visco Yataklar ileride oluşması muhtemel sorunları da önlerler. Tamamıyla açık hücre olması sayesinde terleme problemlerinin önüne geçerek terlemeyi önlemez. Ortam sıcaklığına göre duyarlı Visco yataklar sıcaklığa göre ekstra şekiller alırlar. Modellerine göre anti-statik özellikleri sayesinde vücudda bulunan statik elektrikleri alır ve güne daha huzurlu başlamanızı sağlar.

Actigard özellikli kılıfları sayesinde mantar oluşumu gibi durumlara karşı anti-bakteriyel özelliklere sahiptir ve tamamen hijyeniktir.

Soru 2: Visco Pad Kullanılmış Yaylı Yataklar Mı Yoksa Visco Yataklar Mı?

Visco yataklar tıbbi ortopedik ürünlerdir. Bu sebeple dansite denen kavram ve yataktan alacak olduğunuz performans çok önemlidir.

Yaylı visco dediğimiz yaylı yatak üzerine konulmuş bir pad ile visco özelliği katılmış yataklar normal visco yataklar kadar iyi performans verememektedir. Visco yatakların en önemli özelliklerinden birisi gece yavaşlayan metobolizma sonucu yavaşlayan kalbin sebebp oldu kan akış hızının düşmesinin ve yay baskısının sonucunda oluşan uyuşmaları ortadan kaldırmasıdır. Bu sebeple yay baskısının tamamı ortadan kalmayacağı için bu özelliği kullanamazsınız.

Diğer bir eksi yanı ise; sıfır oalrak satılan yaylı yatak üzeri viskoların dansite oranıdır. Bu ürünler 50-55 dansite gelmektedir. Normal bir visco yatak ise en az 60, uygunu 70 ve en iyisi 80 dansite olmalıdır. Aksi halde visco özelliği olan vücud şeklini alma ve yön değiştirdiğinizde normal haline dönme özelliği oldukça permormans düşüklüğüne uğrayacaktır. Ayrıca mevut danstiteleri sebebiyle de kalite bakımından oldukça düşüktürler. Bunu visco yatak almaya gittiğiniz mağazadaki yaylı visco yatakların ve normal visco yatakların visco kısmına dokunarak rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Diğer bir unsur ise yatağınızın yaylarının çökmesi sonucu visko pad düz duramayacaktır. Bı da vücudu tam olarak desteklemesini ve dolayısıyla performansını etkileyecektir. Sadece fiyat konusunda sorun yaşayan müşterilerimiz alternatif olarak düşünebilirler.

Visco Pad ürünleri sadece yatağını yeni almış fakat visco komforu eklemek isteyenler için üretilmiştir.

En Üst

Soru:3 Dansite Demişken, Dansite Nedir ve Önemi

Dansite konusu tamamen Visco yataklarda bulunan visco maddesinin yoğunluğu ile alakalıdır. Visco yatak ve yastıklarda kalitenin en önemli göstergelerinden de birisi dansitedir.

Dansitenin ürünlerin yumuşaklığına etkisi ise şu şekildedir;

Dansite yüksek ise ürün daha sert bir hal alır.

Dansite düşük ise ürün daha yumuşak bir hal alır.

Soru 4: Visco Yataklarda Kilonun Önemi Nedir?

Kilo problemi yaşayan kişilerde dansitesi daha az olan yataklar önerilmektedir. 110kg üzeri kullanıclarımız 60-70 Dansite bir ürün kullanmaları daha iyi olacağı gibi 90-110 kg aralığındaki bir kullanıcının 70-80 Dansite bir ürün kullanması uygun olacaktır. 90 kg altı kullanıclar ise 80 Dansite bir ürün veya Comfort modelimizdeki gibi ekstra visco katman kullanılmış yatakları gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Diğer bir konu ise sert yatak veya yumuşak yatak seven kişilerin tercihidir. Yumuşak yatak seven kişiler 90 kg ağırlığa kadar Visko Love Comfort, 110 Kg’a kadar da visko love high modelimizi kullanabilirler. Sert yatak seven kişiler ise 70 veya 60 DAnsitelik herhangi bir ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirler.

Soru 5: Visko yataklar Terleme Problemi Yapıyor Diye Duydum. Doğru Mudur?

Visko Love ürünleri açık hücreli yataklardır. Bunun anlamı ise ürünlerde hava kanalları bulunmasıdır. Bu hava kanalları sayesinde yatak hava silkülasyonunu en iyi şekilde sağlar. Eğer normalde de terleme problemi yaşamıyorsanız yoğun bir terletme söz konusu olmaz.

En Üst

Soru 6: Terleme Problemim Var Visko Yataklar Bana Uygun Mudur?

Bu tür müşterilerimiz için tasarlanmış olan özel yataklarımız vardır. Aqua Jel – Latex ve CoolMax yataklarımız bu sorunu yaşayan müşterilerimiz için özel olarak tasarlanmıştır.

Soru 7: Visco Yatakları Neden Kötülüyorlar

Eğer kötüleyen kişi satıcıysa tamamen pazarlama stratejisine dayanır. Kötüleyen kişi kullanıcıysa büyük ihtimalle kendisine uygun ürün almamıştır. Çok küçük bir kesimde ürün beğenilmemiştir. Açıkcası bu sorunun özüne biz de anlam verememekteyiz.

Soru 8: Visco Yataklar Bebekler İçin İdeal Ürün Müdür?

Bebekler için özel oalrak tasarlanmış Visko Love Baby ürünümüzü inceleyebilirsiniz. Çocukların gelişimi ve beden anatomisi göz önüne alınarak bu ürünümüz geliştirilmiş ve kullanıcıya sunulmuştur.

Soru 9: Visco Yataklar Sağlıklı Mı?

Visco yataklar sağlıklı mı yoksa değilmi karar vermek ancak ürünlerle ilgili sertifikasyonlar sonucu anlaşılabilir. Bugün çok uygun fiyatlara visco bulunabilmesinin sebebi de budur. Markalaşmış firmalar özellikle Visko Love Tüv, Ce belgelerine sahip olmasının yanısıra bütün aprelerin ve kumaşların da Ekoteks gibi sertifikalarına sahiptir. Bu sebeple çok uygun fiyatlı ürünlerden biraz kaçınılması gerekmektedir. Gerekli sertifkasyonları sağlayan ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En Üst